Angeliq Hapı Ne İşe Yarar? Zararları Nelerdir?

Angelig Hapı Ne İşe Yarar? Zararları Nelerdir?

Angeliq Hapı Ne İşe Yarar? Zararları Nelerdir?

Günümüzde çok fazla doktora danışmadan ilaç kullanan bireyler bulunmaktadır. Özellikle kadınların sayıları erkeklere göre biraz daha fazladır. Uzmanların ısrarla danışmadan ilaç kullanılmaması uyarıları ise dikkate alınmamaktadır. Bu yüzden şifa veren ilaçlar, bir zehir hükmüne geçmektedir. Bu ilaçların başında hormon tedavisinde kullanılan Angeliq gelmektedir. Angeliq, uzman eşliğinde kullanılmadığında vücuda ciddi zararlar vermektedir.

Angeliq Tablet Ne İşe Yarar?

Angelig 28 Film Tableti’nin içinde Drospirenon ve Etinil estradiol gibi güçlü etken maddeleri bulunmaktadır. 1 yıldan daha uzun bir süre menopoz da olan kadınların estrojen yetersizliğinden kaynaklanan semptonların tedavisinde hormon replasmanı olarak görev yapmaktadır. Kadınlar da meonopoz sonrası asteoporozun meydana gelmektedir. Bunun sonucunda da post menopozal gibi büyük riskli hastalıklar oluşmaktadır. Tolerans eksikliği ve kontrendikasyon durumları tedavi edildiğinde büyük riskli hastalıklar engellenmiş olur. Angeliq, yapısında bulunan etken maddeleriyle bu durumları tedavi eder ve osteoporozu önler.

Bunun dışında doğru kullanıldığında yan etkileri yok denecek kadar azdır. Ancak herkes kullanamaz. Sadece menopoz evresine en az 1 yıl önce girmiş kadınlar kullanabilir. Kadınların p’i bu ilaçtan memnun kalmıştır. 0’luk kesim ise ilaca bağlı başka hastalıklara yakalandığı için şikayetçi olmuşlardır.

Angeliq Tablet Kullananlar

Angeliq 28 Film Tableti, sadece 1 yıl boyunca menopoza giren kadınlar kullanabilir. Drospirenon ve Etinil estradiol etken maddeleri, bazı kadınlar da alerji yapmıştır. Bu yüzden bu maddelere alerjisi olan hastaların, ilacı kesinlikle kullanmaması gerekmektedir.

İlacın kullanımına bağlı olarak toplardamarlar da pıhtı ve tıkanıklık, ivme gibi nadiren görülen yan etkiler bulunmaktadır. Çok nadir görülseler de bu yan etkiler ciddi hastalıklardır. O yüzden bu riski taşıyan kadınların kullanmaması gerekmektedir. Toplardamarlar da pıhtılaşma ya da tıkanıklık, başka damarları da etkilemektedir. Bacaklar da şişme ve şiddetli ağrı, göğüs ağrıları, sol kolda uyuşma, baş ağrısı, görme kaybı ya da çift görme, ani öksürükler, baş dönmesi, güç kaybı, konuşma bozukluk gibi durumlarda muhakkak doktora danışılmalıdır.

Angeliq Tablet Zararları

Angeliq Tablet, doğru kullanılmadığında vücuda ciddi zararlar vermektedir. Hipertansiyon, 1. derecede meme kanseri, kolelitiyozis, epilepsi, astım, ağır böbrek yetmezliği ya da akut böbrek yetmezliği, porfiri, migren ve baş ağrısı, dia betes mellitus, karaciğer hastalıkları, leomiyom, endometriyozis, tümör, otoskleroz, kolelitiyazis, endometriyal hiperplazi öyküsü, trromboembolik olay öyküsü ve riskleri bu tehlikelerden bazılarıdır. Bu tehlikeler, vücuda ciddi zararlar vermekte ve ölüm tehlikesi barındırmaktadır. Çoğunun tedavisi zor hatta imkansızdır. Hastayı yıpratır ve hayatının olumsuz etkiler.

Özellikle hamilelerin Angeliq’i kesinlikle kullanmaması gerekmektedir. Kullanması halinde çocukta genetik hastalıklar oluşmaktadır.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*