Benzamycin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Tedavi Uygular?

Benzamycin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Tedavi Uygular?

Benzamycin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Tedavi Uygular?

Birçok ergenliğe yeni adım atmış olan gençlerin kabusu olarak ortaya çıkan sivilceler, Benzamycin krem ile son bulabilir. Son derece kullanışlı ve etkili olan bu krem ile 10 kişi arasından 8 kişide olumlu etkiler yaratmıştır. Diğer kalan 2 kişide ise bir takım kullanım hatalarından ötürü yeterli tedavi uygulanmadığı ihtimalleri de düşünülebilir.

Benzamycin Krem Ne İşe Yarar?

Benzamycin krem, içerisinde yer alan benzoil ve eritromisin maddeleri ile ciltte uygulanan jel türünde bir krem türüdür. İçerisinde yer alan bileşenler ile ciltteki akneleri kurutur ve yeni aknelerin oluşmasına engel olur. Böylece ciltte yer alan fazla kir ya da yağdan arınmasını sağlayıp cildi soyar ve kurutur. Görünüm olarak rahatsız olduğunuz ve dışarı çıkamayacak kadar psikolojik etki bırakan aknelere, Benzamycin Krem oldukça faydalı olabilir. Ancak kullanımdan önce, deri ve zührevi hastalıklar doktoruna gitmeli ve muayene olarak uygun görüldüğü takdirde uygulamaya geçmelisiniz. Aksi takdirde herhangi yan etkilere sebep olabilmesi mümkün.

Benzamycin Krem Nasıl Tedavi Uygular?

Benzamycin krem tercih eden hastalar, akneli ve yağlı ciltten uzaklaşıp yerini daha temiz ve güzel görünen bir yüze bırakacaklardır. Yağlı cilde sahip olan kişiler için oldukça etkili olan bu krem, kullanıldıktan sonra cildinizin kuruyup aknelere etki gösterdiğini gözlemleyeceklerdir. Aslında Benzamycin kreminin esas kullanım amacı, yüzü kurutarak fazla yağlanmasının önüne geçmek ve sivilce oluşumuna karşı çıkmaktır. Şu bilinmelidir ki aşırı yağlı olan her ciltte akne görülmesi muhtemeldir. Ancak krem uygulamanız ile beraber bu yağlanmanın önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Hassas ya da kuru cilde sahip olan kişilerin Benzamycin kremini kullanması ile aşırı kurumaya sebebiyet vererek ciltte tahriş ya da başka türlü sorunlara sebebiyet verebilir. Bu sonuçtan ötürü Benzamycin kremini uygulamadan önce mutlaka ilgili olan hekime gidip muayene olarak onay almanı gerekmektedir. Aksi takdirde yan etkileri ile karşılaşılması da yüksek ihtimaller arasındadır.

Benzamycin Krem Nasıl Uygulanır?

Benzamycin krem, gece uyumadan önce cildinizi temizleyici sabun ya da sıvılar ile temizlenmesinin ardından akne bulunan ve hakimiyet gösteren alanlara sürülmelidir. Özellikle kadınların dikkat etmesi gereken konulardan biri ise, yüzde hiçbir şekilde makyaj kalıntısına izin verilmemelidir. Kremi uyguladıktan sonra sabaha kadar temizlenmemeli ve dokunulmamalıdır. Gece krem uygulanıp yatılmalı, ertesi gün ise cildinizi iyi bir şekilde arındırmalısınız. Makyajı yukarıda anlatılandan farklı bir şekilde kullanılmaması önerilir.

Benzamycin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Benzamycin krem, akneleri cildinizden uzaklaştırmaya yaran krem türüdür. En büyük yan etkilerinden biri ise cilde verdiği kuruluk hissidir. Bunun haricinde de bazı şekillerde yan etkilere neden olabilir. Bunlar;

  • Ciltte pullanma
  • Yüz ödemi
  • Cilt dökülmesi
  • Cilt kaşıntısıdır.

Bu şekilde bulgulara rastlanıldığı takdirde acil olarak bir sağlık kuruluşuna görünmeniz tavsiye edilir. Hamile ya da olası görülen hamilelik gibi durumlarda kremi kullanmadan önce hekime danışılması gerekir. Benzamycin kremi kullanırken göz ve çevresine temastan kaçınmalısınız.

Benzamycin Krem Tüylenmeye Sebep Olur Mu?

Benzamycin krem ile ilgili olarak sıkça rastlanan sorulardan biri ise tüylenme yapıp yapmamasıdır. Bunun asıl nedeni ise tüylenmenin oldukça büyük bir problem olmasıdır. Ancak Benzamycin kremde böyle bir sıkıntı bulunmaz.

Benzamycin Krem Fiyatı Nedir?

Benzamycin krem, 2018 yılının sonu itibari ile 59.98 TL fiyatla satılmaktadır.

Benzamycin kreminin yan etkileri arasında yer alan ödem ile alakalı olarak Ödem Neden Olur? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri adlı makalemizden bilgi alabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*