Norlevo Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Norlevo Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Norlevo Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Norlevo ertesi gün hapı, paket üzerinde her iki tarafta da NL olarak yazı baskısı içeren, beyaz renkte, yuvarlak şekilde ve toplamda iki adet tablet barındıran bir hap türüdür. Her bir tablet içinde toplamda 750 mikrogram levonorgestrel maddesi aktif bir şekilde bulunur. İllaç grubu olarak Levonorgestrel progestogenlere bağlı olduklarını söyleyebiliriz.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Kullanımı

Norlevo hapı, gerekli olarak doz bakımından iki adet alınması gereken bir tablettir. Tek bir seferde iki tablet birden kullanılarak, ilişkinin ardından en kısa zaman içinde alınması gerekir. Bu zaman dilimi ideal şekilde 12 saat olmakla beraber maksimum 72 saattir. İlacı sürekli ve alışkanlık haline getirmeyerek kullanmak oldukça önemli bir husus olduğunu da belirtelim.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Ne İçin Kullanılır?

Norlevo ertesi gün hapı olarak adlandırılan bu ilaç, aslında ertesi sabah hapı olarak ta bilinen acil doğum kontrol hapıdır. Acil doğum kontrol haplarının ise asıl kullanıml amaçları cinsel bir birlikteliğin sonrasında istenmeyen bir gebelik durumunun önüne geçmek için icat edilmiş bir hap türüdür.
Partnerinizin kondom kullanmaması, yırtılması ya da herhangi bir olumsuz durumla rahime bir sperm ulaştığını düşünüyorsanız, aklınızda herhangi bir şüphe kalmaması ve kendinizi sağlama almanız adına norlevo adlı ertesi gün hapı ilacını tercih edebilirsiniz.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Zararları

Norlevo ertesi gün hapı zararlarına bakacak olursak;

  • Ani bir şekilde ortaya çıkan ve şiddetli, uzun süren bir sırt ağrısına sebebiyet verebilir.
  • HIV, yani Human Immunodeficiency virüsüne bulaşma riski doğurabilir.

İlacı sürekli bir şekilde kullanarak alışkanlık haline getirmemenizi, aksi durumda sağlık açısından olumsuz durumlara neden olabileceğinin altını çizelim.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Norlevo  hapı şuanda piyasada güncel olarak 23.2 TL’ye satılmaktadır.

Angeliq Hapı Ne İşe Yarar? Zararları Nelerdir? adlı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*