Terramycin Krem Nedir? Faydaları Nelerdir?

Terramycin Krem Nedir? Faydaları Nelerdir?

Terramycin Krem Nedir? Faydaları Nelerdir?

Terramycin deri merhemi kremi, uygun fiyatlı fakat etkilerine bakıldığında oldukça iyi sonuç veren kremlerden biridir. Yanık, uçuk, akne ve yara gibi birçok iltihap içeren deri hastalıklarına karşı faydalıdır. Terramycin Krem, içinde yer alan polimiksin b sülfat ve oksitetrasiklin hidroklorür maddeleri ile ciltteki yara ve benzeri şeylere direk etki sağlar ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Terramycin Krem, genel olarak reçetelli bir ilaç olarak satılmakta olsa da, deride yer alan kabuk, kuruluk, yara gibi iltihaplı olaylar için hekimlerin önerdiği kremler arasında yer alır. Fiyat bakımındn uygun olması ve oldukça iyi etkiler sağlaması ile çok fazla satılır.

Terramycin Krem Nedir?

Terramycin Krem, deri merhemi tabiri ile adlandırılır. Deri üzerinde oluşabilecek yara, akne, çizik, kuruluk ve yanık gibi iltihap içerebilecek durumlarda etki gösteren bir merhem çeşididir. Ayrıca çıban ve sivilce durumlarında da iyi gelen Terramycin Krem, tedavilerde önerilen kremler arasında bulunur. Toplamda 14 gr tüpler içinde yer alır. İltihaplı ya da sorun olan bölgeye sürünmesi ile uygulama gerçekleşir.

Terramycin Krem Nasıl Kullanılır?

Terramycin Krem, kullanış bakımından oldukça kolaydır. Doktor ya da sağlık görevlileri tarafından farklı bir şekilde söylenmediği takdirde;
Krem sürülecek alanın dezenfekte edilmesi gerekir.

Yara olan alana krem uygulanır ve eğer iltihap bulunuyorsa sürüldükten sonra gazlı bez yardımı ile sarılmalıdır.

Krem günde iki ila üç kere kullanılabilir.

Krem sürüldükten sonra direk olarak silinmemeli, bir süre ciltte kalmalıdır.

Terramycin Krem Faydaları Nelerdir?

Terramycin Krem kullanıldıktan sonraki iki, üç gün içerisinde gözle görülür bir iyileşme olur. Merhemin göz ve çevresine temasından kaçınılmalıdır. Gözle ilgili herhangi bir sıkıntı için Terramycin markasının göz kremini kullanabilirsiniz. Terramycin Krem kullanım alanlarına bakıldığında;

 • Dudak çatlağı ve uçuk tedavilerinde
 • Akne oluşumunda
 • Çıban çıkma durumunda
 • Böcek ya da arı sokmasında
 • Kulak bölgesinde yer alan yaralara
 • Enfeksiyon ya da iltihap içeren yara bölgelerine kullanılabilir.

Terramycin deri kremi ile Terramycin göz merhemi içinde yer alan bileşenlere bakıldığında benzer olduğu görülebilir. Kremlerinin ikisinin de kullanım amaçları ve tedavi metotları aynıdır. Ancak Terramycin deri kremi, deri üzerinde yer alan sorunlarda iyileşme sağlarken, Terramycin göz kremi ise gözde bulunan arpaçık ve iltihap durumlarında iyileşme gösterir. Sürekli olarak sorulan sorular arasında Terramycin Krem göze sürülür mü? sorusunun cevabını bakacak olursak, sürülebilir fakat daha iyi iyileşme için göz kremi önerilir.

Terramycin Deri Kremi Göze Nasıl Uygulanır?

Doktor ya da sağlık görevlileri tarafından farklı bir söylemde bulunulmadığı sürece kullanım şekli, parmağınıza az bir miktar krem alanarak göz kapalı konumda göz kapağına ya da arpaçık olan bölgeye dikkatli bir şekilde uygulanır. Krem sürülmesinin ardından göz kapakları ile kremin yaygınlaşması sağlanır.

Terramycin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Kremin içinde yer alan bileşenler sebebi ile bazı hastalarda kullanım sırasında yan etki görülebilir. Bu gibi beklenilmeyen vaka durumlarında krem hemen bırakılmalı ve hastaneye giderek alerji testi yaptırılması gerekir. Krem kullanımından önce bilek gibi bir alana uygulayıp birkaç saat içinde herhangi bir yan etki bırakıp bırakmadığını gözlemleyebilirsiniz.
Terramycin Krem yan etkilerine bakacak olursak;

 • Nefes alma güçlüğü çekmek,
 • Şiddetli karın ağrısı
 • Dudak, boğaz ya da dil bölgesinde şişlik
 • Deri dökülmesi ya da kızarıklık durumu
 • Deride kaşıntı yapma
 • Baş ağrısı
 • Yüzde şişlik durumuna sebebiyet verebilir.

Yukarıda saymış olduğumuz yan etkiler her ne kadar nadir görülse de gözlemlendiği takdirde hastaneye gitmek iyi olacaktır. Kaşıntı durumunda kaşıma yerine bölgeyi ovalamak iyi hissettirebilir.

Terramycin Krem Kullananlar Ne Diyor?

igrenc sari bir rengi olan, ayrica igrenc kokan merhem..

sadece goz rahatsızlıklarında kullanıldıgını sandığım on parmagında on marifet merhem. agız icindeki yaralara bile iyi geliyormus.

yara-bereyi büyük bir hızla kapatan mucizevi merhem. tüpteki ecza dolabı gibi birşey.

çok ciddi yanık olayından sonra kullandığım ve ayağımdaki yanığın 2 gün içinde toparlanmasını sağlamış,ne alaka göz pomadı ile yanık dedirtip sonrasında utanmama sebep olan mucizevi ve hatta herkes kullansın,kefene dahi konulması farz dedirten merhem.

Terramycin Krem Fiyatı Nedir?

Terramycin Krem, sağladığı faydalar bakımından oldukça etkili olsa da fiyat bakımından oldukça uygun diyebiliriz. Terramycin kremin güncel olarak fiyatı 12.68 TL ‘dir. Genel olarak bakıldığında tüm eczanelerde aynı fiyattır. Son zamanlarda eczaneler üzerinde bulma konusunda sıkıntı yaşanmış olunsa da satılmaya devam edilmektedir.

Akne tedavileri için oldukça etkili olan krem, Benzamycin Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Tedavi Uygular? hakkındaki makalemize de göz atabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*